KOAN 21 | ODRZUCONY

Opublikowano: Zamieszczono w: Koany

W Harrym Potterze był taki czarny bohater – Ten, którego imienia nie wolno wymieniać, a więc Voldemort. W jednej z części Harry poszukiwał horkruksów czyli cząstek duszy czarnoksiężnika. Potter po tym jak je znalazł to zaraz niszczył. Tym samym umierała część duszy Voldemorta.


Taki obraz właśnie widniał w jego głowie dziś. Czuł, że rozrywa go od środka. Znał to uczucie doskonale bo przeżywał je za każdym razem gdy ktoś go odrzucał. Sporo osób już go w życiu odrzuciło. Nie sposób ich wszystkich wymienić. Jednak niektóre odrzucenia były boleśniejsze od innych. Na przykład ten dzisiejszy. Znów zostawiła go dziewczyna, z którą myślał, że będzie konie kradł. Co za los.


Odrzucała go już matka, ojciec, bracia, siostra, dziewczyny, szefowie, nawet nieznajomi. Ciągle ktoś go nie akceptuje, nie kocha, nawet nie słucha.
Siedział sobie na ławce w parku. Podeszli do niego i zapytali – masz ogień? Po czym uderzyli go w głowę czymś tępym. Upadł na ziemię. Wyciągali z niego portfel, ale w nim było ledwie 10 zł. Dobra, zostawcie biedaka – usłyszał jak odchodzili.


Wstał i czuł się lepiej niż kiedykolwiek. Poszedł w stronę słońca.


Co sobie bierzesz z tej historii? Przed czym Cię ona ostrzega? Co wnosi nowego? Jakie korzyści daje?