Warto czekać

Opublikowano: Zamieszczono w: Życie

Na pewne rzeczy trzeba poczekać. Żaden sportowiec nie zbuduje formy z dnia na dzień. Codziennie trenuje wiedząc, że forma i wynik w końcu przyjdzie.

Początek to ważny moment. Jak słusznie podpowiada Maciej Bennewicz czasem wystarczy stażyście poznać informacje o schemacie budowy chłodnicy samochodowej. Niekiedy jednak potrzeba czegoś więcej niż tylko treść, wtedy należy pokazać model chłodnicy, ale dopiero wielokrotne przećwiczenie montażu, demontażu, spuszczania płynu itd. przyniesie efekt w postaci umiejętności. Mistrzostwo zostanie uzyskane dopiero po popełnieniu kilku błędów, po prześledzeniu kilku nietypowych napraw, po zdiagnozowaniu wielu modeli chłodnic i wreszcie po wyciągnięciu odpowiednich, samodzielnych wniosków.

Trzeba wielu lat ciężkiej pracy aby wreszcie wygrać na jakichś zawodach. Jeden, dwa, lub nawet trzy nawet najbardziej intensywne treningi nic nie znaczą: liczy się tylko stała i systematyczna praca. Na zawodach sportowych częściej się przegrywa niż wygrywa, ale to nie załamuje, lecz stanowi bodziec do dalszego treningu. Sport uczy odporności na porażki.

Anthonny Hopkins sukcesy w karierze aktorskiej zaczął odnosić jako 54-latek. Margaret Thatcher została premierem też w tym wieku. A Ray Kroc założył pierwszego Maca w wieku 52- lat. Donald Trump ma dziś 70 lat i został prezydentem. Zdaje się, że na koniec życia. Nie mówię, że trzeba czekać do 50-tki ale być może tak będzie. Sam Maciej Bennewicz zaczął być szerzej rozpoznawany w wieku 50-lat.

Codzienna, konsekwentna praca pozwala na osiągnięcie sukcesu. Nie bez powodu mówię, że sukces wymaga zrobienia rzeczy, na które nie mamy ochoty. Sukces znajduje się tuż za punktem, w którym mamy ochotę z czegoś zrezygnować. Pracuj nad sobą a rezultaty się pojawią. Czasami potrzebne jest wsparcie, np. Coacha.