Możdzerowatość

Opublikowano: Zamieszczono w: Życie

Najbardziej w życiu inspirują mnie ludzie i to co wypływa z ich serca, z ich duszy i czytając wywiad z Leszkiem Możdżerem mam wrażenie, że przenikliwie rozumie on czym jest słowo Flow oraz pasja. Zapraszam dziś do zapoznania się z wybranymi fragmentami, które podobnie jak mnie, poruszą i Was.

 

lm


Rzecz o pasji:
Próbowałem w życiu wszystkiego łącznie z narkotykami i nic nie jest lepsze od muzyki. Muzyka jest najlepsza. To ona utrzymuje mnie w higienie, to ona powoduje, że robię pompki, że się myję, staram się pilnować diety. To wszystko dla niej. To muzyka sprawia, że chce mi się dalej funkcjonować, chce mi się dalej żyć. Muzyka to jedyna prawda, jaka istnieje.

Rzecz o wpływie na własne życie:
Ja uważam, że iskra geniuszu jest w każdym, tyle że ja miałem to szczęście, że rodzice dostrzegli te moje predyspozycje i udało im się mnie wykształcić w konkretnym kierunku. Skoro ja mogę być geniuszem, to i każdy może nim być. Nie wierzę, że ja się jakkolwiek różnię od innego człowieka.

Rzecz o fascynacji:
Nikt nie wie, skąd wzięła się muzyka, dokąd zmierza, kto ją pierwszy wykonał, zapisał. Muzyka to jest prawdziwa magia.

Rzecz o edukacji:
Cały system kształcenia polega na tym, że dostajemy informację i musimy ją bezbłędnie odtworzyć. I wtedy przechodzimy dalej w hierarchii. Nauczyciel ma problem, jeżeli uczeń stawia trudne, abstrakcyjne pytania i zaczyna wyciągać własne wnioski, często obalające ogólnie przyjęte tezy.

Rzecz o opinii innych:
Dość szybko się zorientowałem, że nie ma co podskakiwać i swoje przemyślenia zatrzymywałem dla siebie, miałem swoje własne życie wewnętrzne pełne wątpliwości i poszukiwań, natomiast na zewnątrz byłem grzecznym, uprzejmym, punktualnym i obowiązkowym uczniem. Wiedziałem, że trzeba się ułożyć z systemem, w który zostałem wbity, i wyciągnąć z niego to, co mi się przyda.

Rzecz o rzeczywistości biznesowej:
Odkryłem, że cały system finansowy jest zakłamany i opiera się na wymyślonej wartości pieniądza, że dolar jest emitowany przez prywatną agencję. Odkryłem szereg manipulacji rzeczywistością.

Jednym z najważniejszych przeżyć w nastoletnim życiu Leszka Możdżera była wizyta w Leningradzie na konsultacjach u profesora Małowa, który powiedział mu wtedy krótko: Nic z ciebie nie będzie, młody człowieku. To było straszne, ale czuł, że profesor nie ma racji. Słowa podziałały na niego jak płachta na byka – przez kilka następnych lat zasuwał jak opętany.

Co sobie z tego bierzesz?