Marzenia się nie spełniają. Marzenia się spełnia.

Opublikowano: Zamieszczono w: Życie
Gdzieś usłyszałem, że do trzydziestego roku życia trzeba spełnić większość marzeń z dzieciństwa. Po co? Nie wiem. Podobno wtedy kończy się czas formatywny dla naszej osobowości. Tak to jest z marzeniami, są po nic. Trzeba je po prostu spełniać.

Jako dziecko obserwując niebo chciałem sięgnąć gwiazd. Choć prawdopodobnie nie będzie mi dane polecieć w przestrzeń kosmiczną, to w grudniu przyciągnę je do siebie za pomocą teleskopu. Kiedyś pragnąłem być wielkim sportowcem. Dziś spełniam się biegając maratony, półmaratony, biegi na 5 i 10 km. Mając 9 lat chciałem być piosenkarzem jak Michael Jackson. Znając swoje talenty wokalne na szczęście nie zostałem ale słyszałem na żywo takie zespoły i artystów jak U2, Madonna, Coldplay, Metallica czy Red Hot Chili Peppers, Bruno Mars.

Chciałem pomagać innym ludziom. Uparcie więc dążyłem do tego aby dostać się na studia z psychologii. Marzyłem o własnym, wielkim projekcie życia. Założyłem więc Grupę Coachingową promującą myśl, że możesz się mądrze rozwijać. Chciałem być certyfikowanym coachem i po 8 latach ukończyłem kurs Profesjonalnego Certyfikowanego Coacha Biznesu w Bennewicz Instytut Kognitywistyki.

Zawsze chciałem mieć czerwone buty. Dlaczego? Bo mi się podobały. Zobaczyłem tak owe przypadkowo w jednym ze sklepów i bez wahania kupiłem. Chciałem poczuć się jak mój bohater z dzieciństwa, kupiłem więc niebieską koszulkę ze znakiem batmana na klatce piersiowej. 15 lat temu jako wielki fan piłki nożnej pokochałem wielki klub z Mediolanu – Inter. Zapragnąłem być jego częścią. Przyjechała do mnie oryginalna koszulka z własnym nazwiskiem na plecach.

Chciałem od życia więcej. Poszedłem więc własną ścieżką życia. A czuję, że najlepsze jeszcze ciągle przede mną.

Jak widzisz powyżej nie zawsze trzeba mieć wielkie marzenia. Są też mniejsze rzeczy, które bardzo cieszą. Choć tak naprawdę to wielkie rzeczy bo nasz cały świat to jedna wielka interpretacja.

Marzenia są dla emocji i doświadczania. Marzenia warto a czasami nawet trzeba realizować. Chociaż czasami wystarcza myśl, że możesz mieć to o czym pragnęłaś. Jakie są Twoje marzenia?