Zrzuć ten ciężar

Opublikowano: Zamieszczono w: Coaching

8dea9d42-b460-4e6d-b6b5-fa0a74241abd

 

Są wakacje, to wspaniały czas na to byś na nowo się zdefiniował, czas na nowe wyzwania, czas na czytanie nowych, pasjonujących książek, możesz robić cokolwiek tylko zechcesz . Być może jest również czas by zrobić krok dalej. Odrzucenie bagażu Twoich doświadczeń powoduje, że przestajesz myśleć w kategoriach, schematach a otwierasz się na nowe wyzywania, doświadczenia, sytuacje by na nowo je przeżywać. Być może zauważysz coś czego wcześniej się nie udało. Znajdziesz nowe hobby, zajęcie, pasję, poznasz nowe osoby.

By stworzyć nowy związek konieczne jest zamknięcie poprzedniego, choćby symboliczne. Stwierdzenie, że był zły, nie sprawiał że czułaś się tak jak byś chciała się czuć, nie spełniał twoich wymagań i jest już skończony. Właśnie po uświadomieniu sobie tych rzeczy można tworzyć coś nowego, lepszego. Zresztą to tylko przykład.

Proponuję Ci ćwiczenie. Możesz go nie wykonywać ale warto.

– Przygotuj sobie dużą kartkę papieru( możesz ja wcześniej pomalować na jakiś kolor)
– Zgnieć ją w kulkę
– Wyobraź sobie, że w tej kulce papieru znajdują się wszystkie Twoje złe wspomnienia, koszmary, bezużyteczne przekonania, nurtujące myśli.
– Teraz najważniejsza część: weź ją do ręki i po prostu wyrzuć za siebie, do kosza, upuść.

To jest Twój start w nowe doświadczenia. Ważne jest co tu i teraz. Przejmowanie się przyszłością nie ma sensu. Przecież nie możesz jej znać. Nie wiesz co się jutro wydarzy. Jedyne co możesz zrobić to w przybliżeniu ją określić a i tak będzie daleka od rzeczywistości. Jeżeli myślisz, że to jedno proste ćwiczenie może zmienić Cię, to masz rację. Ważne byś zaczął, a raczej nie dyskutował z jego treścią.

Wakacje to również wspaniały czas na zbliżenie się z naturą. Czy wiesz o tym, że obcowanie z naturą wzmacnia odporność, wyostrza zmysły i inteligencję, poprawia zdrowie fizyczne oraz psychiczne, dobrze wpływa na relacje społeczne?

Potwierdzone jest, że natura to lekarstwo na zmęczenie umysłu: kontakt z nią zwiększa przepustowość mózgu. Już po godzinie w lesie czas koncentracji zwiększa się o jedną piątą, poprawia się też pamięć i zdolność abstrakcyjnego
myślenia.

Jak to kiedyś powiedziała Byron Katie „Nie możesz zmienić świata, który jest projekcją, ale możesz zmienić swój umysł, który jest projektorem”.