Twój świat, Twoja bajka

Opublikowano: Zamieszczono w: Coaching

111

Czasami zdarzają się sytuacje, w których jesteśmy wśród znajomych i czujemy że nie pasujemy już do tego świata. Ich żarty są nam obce, wizja świata zbyt odległa, przekonania wydają się ograniczające. A mimo to jesteśmy wśród nich, tkwimy w tej toksycznej relacji mając przekonanie , że na razie nie ma lepszej alternatywy, chociaż to w sumie nieprawda. To najzwyklejsza iluzja naszego mózgu.

Badania i obserwacje potwierdzają, że jeżeli jeden członek grupy wyróżnia się, chce iść do przodu najczęściej zostaje przez grupę dyskryminowany i wyalienowany. To naturalny bieg. Bo co może zrobić innego grupa. Najlepiej odbierani są zazwyczaj Ci, którzy nie wychylają się ze swoim zdaniem( to oczywiście moje przekonanie ). Jesteśmy źli, że nie akceptują nas takimi jakimi jesteśmy. Nie mówimy o swoich pragnieniach, marzeniach bo mogą one kolidować z wizją innych. Boimy się braku akceptacji i aprobaty, tak silnie zakorzenionej w naszej kulturze.

Jest jedno małe, skuteczne rozwiązanie. Masz wybór. Stwórz świat, do którego inni będą chcieli przynależeć. Tam będą panowały Twoje zasady, Twoja przestrzeń, Twoje wizje. Stwórz świat, w którym będzie panował szacunek i ekologiczność myślenia. Jeżeli ktoś tego nie będzie akceptował.. to po co Ci taki znajomy?

Istnieje wolność myślenia i wyboru. Wyznacz swoje osobiste, nieprzekraczalne granice.

Mam dla Ciebie propozycję, zadaj sobie pytanie- Czy to gdzie jestem i z kim jestem pozwala czuć mi się tak jak bym chciał się czuć? Może czas na zmianę, właśnie teraz. To Ty myślami sobie tworzysz swój unikalny świat.