Nie oceniaj mnie za przeszłość, nie mieszkam już tam

Opublikowano: Zamieszczono w: Coaching

Kto z nas ich nie popełnia? Są nieodłącznym elementem naszego życia. Dokonane wybory przyniosły nam konsekwencje, których dziś z pewnością wolelibyśmy uniknąć. Mając przed sobą jeszcze raz podobną sytuację, z pewnością postąpilibyśmy inaczej. Najczęściej nie możemy skutków tej decyzji ani przewidzieć, ani też kontrolować, więc pojawia się pytanie- co możemy  zrobić?

1

Zazwyczaj tutaj tworzy się różnica między ludźmi, dotycząca tego co zrobimy ze zdobytą wiedzą i cennym doświadczeniem. Zanany Coach Maciej Bennewicz mówi nie ma błędów, są informacje. I ma rację.

Wydaje się, że najlepszy stosunek do tych informacji, polega na ich szybkim zrozumieniu, poprawieniu się i wyniesieniu z nich nauki. Niezauważenie błędów, nieskorygowanie  i niewyciągnięcie z nich wniosków także jest błędem. Nawet jeszcze gorszym.

Jeżeli wszedłeś na podwórko i pogryzł Cię pies, to trudno. Jeżeli drugi raz wszedłeś na to samo podwórko i znowu ucierpiałeś, to tym razem pogryzłeś się sam.

Skąd czerpać inspirację?

Każdy ma swoją strategię, można obserwować np. dzieci. Małe dziecko podczas uczenia się sztuki chodzenia upada. Ale czy po każdym razie się załamuje i nie próbuje dalej? Nie. Najczęściej wstaje i szybko się uczy.

Ja sam błędów (informacji) się nie ustrzegam. Niektóre są głupie. Jednak wyciągam z nich wnioski. Aby pozostawić za sobą dawne błędy by nie miały wpływu na moje dalsze postępowanie, zakupiłem opaskę na nadgarstek. Po każdym błędzie naciągam i opuszczam opaskę niejako dokonując symbolicznego pozostawienia błędu w przeszłości. To wszystko abym mógł iść dalej.

Spróbuj znaleźć swoją własna, unikalną strategię.