Jak żyć?

Opublikowano: Zamieszczono w: Coaching, Życie
Gdyby ktoś znał przepis na dobre życie prawdopodobnie były najbogatszym człowiekiem w historii. Podobnie gdyby istniała książka zawierająca algorytm o tym jak wychować genialne dziecko, sprzedałaby się lepiej niż biblia. Niestety algorytmów na szczęśliwe życie nie ma. Ale to nic.

 

Dlaczego wstajesz z łóżka? Skąd czerpiesz na to siłę? Gdzie tkwi Twoja indywidualna motywacja? Każdy z nas zadaje sobie co jakiś czas te pytania. Ja również. Odpowiedzi można znaleźć w sensie, a więc znaczeniu, które nadajesz swoim działaniom. Co jest sensem mojego życia? Pytanie nierzadko kluczowe, graniczne, robiące różnice. W czasach instant podpowiedzi, wskazówki, rozwiązania mogą kształtować się latami jak kropla drążąca skałę. Co więcej, sens życia może się zmieniać podobnie jak Ty się zmieniasz.

 

ODPOWIEDZI JUŻ SĄ

Gdzieś przeczytałem, że odpowiedzi na pytanie jak żyć zostały już odnalezione. Miliony osób każdego dnia się nad tym zastanawia. Tysiące filozofów uczestniczyło w debatach, setki napisało książki na ten temat. Warto więc czytać i budować swoją własną, indywidualną odpowiedź. Ktoś już gdzieś na to wpadł. Ktoś już coś wykrystalizował co może być pomocne dla Ciebie. Znajdź to.

 

BIEGANIE

Will Smith pisał o tym, że odpowiedź na pytanie jak żyć jest w dwóch obszarach. Jedną już poznałaś, to książki. Drugą jest bieganie. Wiem, nie każdy lubi biegać. Ja mam łatwiej bo biegam i to dużo. Jest to dla mnie swoista forma medytacji, gdzie wiele moich myśli się porządkuje. Wielokrotnie podczas treningu dochodziłem do wspaniałych wniosków, które stawały się krokami milowymi w budowaniu mojej dojrzałości i świadomości. Nie trzeba jednak biegać, żeby tak się stało. Są inne sposoby medytacji.

 

ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Jeżeli zadajesz pytanie jak żyć i oczekujesz odpowiedzi od innych, to zrzekasz się odpowiedzialności za własne życie. Tym samym stawiasz się jakby z automatu poza sferą własnych wpływów. Owszem, świat chętnie Ci podpowie co masz jeść, kupić, w czym chodzić, co będzie modne, a co nie. Czy aby na pewno tego chcesz? Będąc niejako z boku własnego życia z dużą dozą pewności można przewidzieć, że sens życia czmychnie Ci koło nosa.