Dlaczego ludzie zatrudniają coachów?

Opublikowano: Zamieszczono w: Coaching

Wyobrażasz sobie Bayern Monachium bez Pepa Guardioli ? Czy byłby tym samym zespołem ?

Jest taka teoria, która głosi, że im więcej w coś zainwestujemy, tym mniej prawdopodobne, abyśmy pozwolili, by to się nie powiodło. Zgadzasz się? Ja tak. Sytuacja taka ma miejsce gdy pojawiają się okoliczności, które są dla nas nie do zaakceptowania i zmuszają nas do działania.

guardiola

Czy korzystałaś kiedyś z usług osobistego trenera? Prywatnego lekarza? Specjalisty? Po co ludzie zatrudniają trenerów na siłowni? Jest przecież tak, że gdy nie pójdziesz na siłownię, bo nie masz ochoty, to nic wielkiego się nie stanie, ale gdy zapłacisz 150 zł za trening z trenerem, to bez względu na okoliczności przyjdziesz.

Z bardzo podobnego powodu ludzie zatrudniają coachów. Oczywiście, że wynagradzają nas za fachowość, wiedzę i umiejętności, ale też dlatego, że rodzi to konsekwencje niemożliwe do zaakceptowania, wynikające z zaniechania wprowadzenia zmian, jakich w życiu potrzebują.

Ludzie kupują domowy sprzęt do ćwiczeń i najczęściej po krótkim czasie zapominają o nierzadko bardzo dużym wydatku. Ból wynikający z konsekwencji nie jest wtedy zbyt dotkliwy. Wynajęcie osobistego trenera, coacha jest praktyczniejsze niż kupienie nowego sprzętu, ponieważ takiej osobie płacisz przez cały czas trwania współpracy i nie wiadomo kiedy się to skończy a za taką maszynę się płaci raz i więcej nie trzeba tego robić. Nasze zaangażowanie w zmianę urasta do n-tej potęgi. Dlatego tak ważne jest to abyś pracowała z własnym coachem. Tu tkwi ta istotna różnica między ludźmi sukcesu a innymi. To może Cię tylko wzmocnić.